بسیج تأسیس شد تا خط پایداری در برابر جبهه‌ی کفر باقی بماند

شناسه : 7392987

بسیج تأسیس شد تا خط پایداری در برابر جبهه‌ی کفر باقی بماند


حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی؛

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی؛

بسیج تأسیس شد تا خط پایداری در برابر جبهه‌ی کفر باقی بماند

 

 

 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: بسیج به امر امام خمینی (ره) تأسیس شد تا خط پایداری در برابر جبهه‌ی کفر باقی بماند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محسن شفیعی در مراسم بزرگداشت هفته‌ی بسیج که امروز چهارشنبه سوم آذرماه پس از نماز ظهر و عصر در مسجد امام خمینی (ره) دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه آنچه امام خمینی (ره) در طول دوره‌ی نهضت و استقرار نظام اسلامی دنبال کردند هدفی بسیار بزرگ بود، بیان کرد: ایشان مرد بزرگی‌ها بود و به دستاوردهای کم قانع نبودند.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گاهی برخی مذهبی‌ها و متدین‌ها به مسائلی مشغول می‌شدند؛ زمانی دغدغه این بود که آیا امام حسین (ع) می‌دانست اگر به کربلا برود شهید می‌شود، یا اینکه رفتند تا تشکیل حکومت بدهند و بعد شهادت نصیب ایشان شد. در برهه‌ای که مرحوم دکتر علی شریعتی پا به عرصه‌ی جامعه گذاشته بودند و حلقه‌ای گرد ایشان را گرفته بودند بار دیگر دو دستگی ایجاد شد و موافقان و مخالفان ایشان مواضعی را گرفتند؛ بخشی از جامعه‌ی مذهبی وارد این وادی‌ها نمی‌شدند و دغدغه‌هایی مانند استفاده از برخی مواد غذایی از کشورهای دیگر یا استفاده از نام برخی کالاها را داشتند. در همه‌ی این سال‌ها امام فریاد می‌زدند که اسراییل غده‌ای سرطانی است و دست‌اندازی آن به بیت‌المقدس و فلسطین شروع یک حرکت است و باید در مقابل آن ایستاد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز، اظهار کرد: در همان ایام این دل‌مشغولی‌های آن بخش از جامعه‌ی مذهبی امام را درگیر نکرد و هیچ‌گاه به استفتائات این حوزه پاسخی ندادند؛ ایشان می‌گفتد شاه باید برود و حکومت او فاقد اعتبار است؛ در جریان تسخیر لانه‌ی جاسوسی زمانی که بسیاری از این رخداد نگران بودند امام فرمودند این‌گونه نیست که امریکا هر کاری دوست دارد انجام دهد و جوان‌های ما ساکت بنشینند؛ سیاسیون فعلی ما حتی حاضر به بیان برخی از سخنان امام خمینی (ره) نیز نیستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی، ادامه داد: امام خمینی (ره) گفتند «ما امریکا را زیر پا له می‌کنیم»؛ امروز برخی جرات ندارند این جمله را تکرار کنند؛ صبح روز 12 فروردین سال 1358 که رسمیت جمهوری اسلامی ایران اعلام شد پس از نماز جماعت امام در پیامی نوشتند «وَ نُریدْ اَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الاَْرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ اَئِمَّةً‏ وَ نَجْعَلُهُمُ الْوارِثینَ‏صَدَقَ الله الْعَظیمْ».‏ یعنی صبح روز 12 فرودین امام آغاز و شروع کار را اعلام می‌کنند.

وی، تصریح کرد: پیام امام خمینی (ره) در پذیرش قطع‌نامه 598 این‌گونه است که «فرزندان عزیز انقلابیم، کمربندهایتان را ببندید که هیچ‌چیز تغییر نکرده است»؛ به همین روی است که مقام معظم رهبری فرمودند «حاج قاسم سلیمانی تربیت‌یافته‌ی مکتب امام خمینی (ره) است».

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز با تأکید بر اینکه از آنچه ابتکار و ابداع امام است نیز باید به بزرگی یاد شود، خاطرنشان کرد: مردی به چنین کمال و بزرگی هیچ‌گاه مشمول کارهای پیش‌پاافتاده و ساده نشدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی گفت: بسیج در سال 1358 به این دلیل به دستور امام خمینی (ره) تأسیس شد که ایشان می‌دانستند حرکت بزرگ ضد استکباری دشمنی‌های بزرگ را پیش رو خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: تفاهم بین حق و باطل امکان‌پذیر نیست. می‌گویند اگر جوان‌ها از دیوار سفارت امریکا بالا نرفته بودند این مشکلات پیش نمی‌آمد. معنی این حرف آن است که هرجایی دعوای حق و باطل است ما تشنج ایجاد کرده‌ایم. خداوند در قرآن به پیامبر می‌فرماید «وَلَن تَرضی عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصاری» یعنی (یهود و نصارا از تو راضی نخواهند شد مگر آنگاه‌که اعلام تبعیت کنید). اگر بنا بود که تسلیم شویم که انقلاب و شهید دادن معنا نداشت.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: شهید قاسم سلیمانی در زمان کمک به سیل‌زدگان استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگاری گفتند «اینجا حرم است و برای دفاع از حرم آمده‌ام»؛ این نگاه امام خمینی (ره) است که از زبان این شهید عالی‌قدر بیان می‌شود؛ یعنی خانه‌های خوزستانی‌های وفادار به انقلاب حریم است و اگر این خانه‌ها فروبریزید مانند این است که حرم فروریخته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی تأکید کرد: امام خمینی (ره) فرمودند «دوردست‌ها را ببینید و به کم قانع نشوید»؛ اگر هفته‌ی بسیج را تکریم می‌کنیم برای یادآوری این است که بسیجی کسی است که پای تکلیف خود مانده، قهر نمی‌کند، سهم نمی‌خواهد و منفعت نمی‌جوید و از امام خودآموخته هرآنچه دارد در طبق اخلاص قرار دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جلسه‌ی امروز به یاد شهدا، فضیلت‌ها و ارزش‌های این عزیزان تشکیل‌شده است و به ما یادآوری می‌کند که وظیفه‌ای سنگین بر عهده‌داریم؛ خوشبختانه بسیج استادان، کارکنان و دانشجویان به آرمان‌های امام خمینی (ره) وفادار بوده‌اند.

گفتنی است کارکنان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با حضور در یادمان شهدای گمنام این دانشگاه با آرمان‌های امام راحل و شهدای دفاع مقدس تجدید بیعت کردند.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.