جشن میلاد حضرت معصومه (س) در دانشگاه برگزار شد

شناسه : 2980431

جشن میلاد حضرت معصومه (س) در دانشگاه برگزار شد

 

با حضور بانوان شاغل دانشگاه شهید چمران اهواز، جشن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر امروز سه شنبه 18 تیرماه در تالار اجتماعات حوزه ریاست این دانشگاه، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در ابتدای این آیین دکتر سکینه شاهی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر عنوان کرد: در جامعه کنونی زنان با تکیه بر توانایی های خود توانسته اند مراحل رشد و پیشرفت را به خوبی طی کنند.

وی، افزود: در دانشگاه نیز تلاش کرده ایم با توجه به رسالت اصلی دفتر امور زنان و خانواده پی گیری مسایل مرتبط با بانوان شاغل دانشگاه را جزو اقدامات اصلی قرار دهیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین شریفی نژاد، گفت: دین اسلام نگاهی بسیار زیبا و متعالی به زن ها دارد؛ در دوران جاهلیت که دختران زنده به گور می شدند، در آن بستر زمانی پیامبری برای دین اسلام فرستاده می شود که خود صاحب پنج فرزند دختر است و ایشان زمانی که به دخترانشان می رسیدند آنها را با جمله فداها ابوها می خواندند، دست آنها را می بوسیدند و پاره تن می نامیدند.

وی، اظهار کرد: پیامبر یاران خود را به مدارا و مراقب از زنان و دخترانشان توصیه می کردند؛ زندگی که زنان و دختران در آن شاد نباشند مانند درختی است که تنها سایه داشته و ثمری ندارد.

این مشاور خانوداده در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد: در حال حاضر بیشتر زنان به خوبی از خود مراقبت نمی کنند. زنان باید مراقب درون و حال خود باشند، در کارهای اجتماعی حضور داشته، شاداب باشند و به معنای واقعی به خودشان اهمیت دهند.

شریفی نژاد، افزود: زنان نیز به استراحت نیاز دارند و باید حداقل روزی یک ساعت را به خود اختصاص دهند. همچنین انسان ها به این نیاز دارند که گاهی با خود خلوت کرده و با خودشان صحبت کنند و بتوانند افکار منفی را از خود دور نمایند.

در این آیین که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دفتر مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده برگزار گردید مسابقاتی نیز برگزار شد و به برگزیدگان جوایزی اهدا گردید.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.