بهره برداری از 60 خوابگاه جدید با ظرفیت 12 هزار نفر در دانشگاه های کشور

شناسه : 3449150

بهره برداری از 60 خوابگاه جدید با ظرفیت 12 هزار نفر در دانشگاه های کشور


رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم؛

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم؛

بهره برداری از 60 خوابگاه جدید با ظرفیت 12 هزار نفر در دانشگاه های کشور

 

 

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال ۶۰ خوابگاه جدید با ظرفیت ۱۲ هزار نفر در دانشگاه های کشور به بهره برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر مجتبی صدیقی امروز چهارشنبه 17 مهرماه در بازدید از خوابگاه های این دانشگاه بیان کرد: بر این اساس تعداد خوابگاه های دانشجویی کشور به یک هزار و 100 خوابگاه مجردی ملکی و 300 خوابگاه خودگردان مجوز دار رسیده است.

وی در خصوص وضعیت دانشگاه شهید چمران اهواز در بخش خوابگاهی، عنوان کرد: شرایط این دانشگاه به لحاظ مسایل محیطی با مناطق دیگر کشور متفاوت است و استهلاک ساختمان ها و تجهیزات نیز بیشتر است. خوشبختانه در سال های اخیر طرح های خوبی در بخش دانشجویی اجرا شده و کیفیت فضاها ارتقا یافته است.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: تا پایان برنامه ششم توسعه باید حدود 70 هزار نفر به ظرفیت خوابگاهی افزوده شود؛ ساخت خوابگاه های جدید با تسهیلات لازم در دستور کار است که در صورتی که بخش خصوصی یا دانشگاه ها بخواهند این خوابگاه ها را احداث کنند از وام بانکی با دو سال تنفس بهره خواهند برد. در حال حاضر حدود ۲۸ تا ۳۰ دانشگاه مجوز استفاده ازوام بانکی را برای ساخت خوابگاه دریافت کرده اند.

صدیقی در خصوص جذب دانشجویان خارجی نیز افزود: جذب این دانشجویان در ردیف برنامه های اصلی وزارت علوم قرار دارد  و توسعه خوبی در جذب دانشجویان شهریه پرداز صورت گرفته است.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: ۲۹ هزار نفر دانشجوی خارجی در وزارت علوم،  بیش از هشت هزار نفر در دانشگاه آزاد و حدود سه هزار نفر در زیر مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحصیل می کنند که امید است تا پایان برنامه ششم توسعه به ۷۴ تا ۷۵ هزار نفر برسند.

گفتنی است در سفر یک‌روزه دکتر صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویی به استان خوزستان از خوابگاه شهید مجدزاده دانشگاه شهید چمران اهواز بازدید شد .

همچنین دو طرح سلف‌سرویس خوابگاه دخترانه حضرت معصومه(س) با مساحت 320 مترمربع، بااعتبار 900 میلیون تومان و زمین چمن خوابگاه پسرانه شهید علم الهدی با مساحت 1080 مترمربع و اعتبار 700 میلیون تومان افتتاح گردید.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.