برگزاری رویداد تحقیقات و فناوری های بین رشته ای با موضوع فناوری سلول های خورشیدی در دانشگاه

شناسه : 2810902

برگزاری رویداد تحقیقات و فناوری های بین رشته ای با موضوع فناوری سلول های خورشیدی در دانشگاه

 

از سوی مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه شهید چمران اهواز رویداد تحقیقات و فناوری های بین رشته ای با موضوع فناوری سلول های خورشیدی امروز چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه در دانشکده مهندسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر علی حقیقی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در ابتدای این رویداد بیان کرد: مرکز خلاقیت و فناوری جدیدترین واحد حقوقی و قانونی دانشگاه است که ایجاد شده است.

وی افزود: در طی سال های گذشته دانشگاه ها ماموریت های متفاوتی را داشته اند و از شکل دانشگاه های نسل اول که ماموریت آنها صرفا آموزشی بود اکنون به دانشگاه های نسل سه و چهار با ماموریت فناوری و کارآفرینی تبدیل شده اند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز، ادامه داد: علی رغم تمامی تلاش های انجام شده از سوی متولیان امر همچنان دانشگاه های ما برای رسیدن به دانشگاه نسل سه و چهار مشکلاتی را دارند هرچند تلاش های بسیاری شده است تا دانشگاه ها نیز در حل بخشی از مشکلات جامعه و حوزه صنعت کشور، موثر باشند.

حقیقی، اظهار کرد: خوشبختانه در دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در بخش انعقاد قرارداد با بخش صنعت استان رشد قابل توجهی داشته ایم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر دانشگاه شهید چمران اهواز بیش از 14 هزار نفر دانشجو دارد که نمی توان انتظار داشت تمامی این دانشجوها خلاق و کارآفرین باشند؛ اما اگر از این تعداد 10 درصد با ادبیات کارآفرینی و خلاقیت آشنا شوند، موفق بوده ایم و اگر از این تعداد هم یک درصد کارآفرین باشند دانشگاه به رسالت اصلی خود عمل کرده است.

دکتر اکبری زاده مدیر مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه شهید چمران اهواز نیز گفت: مخاطبان اصلی این مرکز دانشجویانی هستند که می خواهند با مفهوم استارتاپ ها و فضای کسب و کار و نوآوری آشنا شوند.

وی، عنوان کرد: حمایت از انجمن های علمی دانشجویی از دیگر اقداماتی است که در مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه انجام می شود و از طرح های خلاق دانشجویان نیز حمایت خواهد شد؛ همچنین در این مرکز امکان اختصاص مکان و حمایت مالی از دانشجویان دارای ایده نیز وجود دارد.

در ادامه این رویداد دکتر دکتر پیمان حسیبی و دکتر حمید نیری راد به ایراد سخن در خصوص فناوری سلول های خورشیدی پرداختند.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.