سه‌شنبه, 26 تير 1397
خلاصه ای اززندگی دکتر محمد حسین نوری موگهی رئيس دانشگاه شهید چمران اهواز

استاد دكتر سيد محمد حسين نوری موگهی در سال 1328 در شهرستان اهواز در خانواده اي مذهبی متولد شد و تحصيلات خود را تا پايان دوره كارشناسی در اين شهر ادامه داد. وی پس از اخذ مدرك كارشناسی زيست شناسی در سال 1355 در دانشگاه اهواز مشغول به كار شد وسپس در سال 1362 برای ادامه تحصيل به تهران رفت و در سال 1365 موفق به اخذ مدرك كارشناسی ارشد رشته بافت شناسی از دانشگاه تربيت مدرس تهران گرديد. او همچنين توانست در سال 1372 در رشته بافت شناسی و جنين شناسی دكترای تخصصی خود را از آن دانشگاه دريافت دارد.دكتر نوری كه از سال 1355 در گروه زيست شناسی همكاری داشته اند، در سال 1365 با مدرك كارشناسی ارشد عضو هيئت علمی دانشگاه علوم پزشكی اهواز شده و به مدت 3 سال در اين دانشگاه تدريس و تحقيق نموده و سپس براي ادامه تحصيل مجدداً به تهران عزيمت نموده و در سال 1372 موفق به اخذ دكتري تخصصی در رشته بافت شناسی و جنين شناسی پزشكی گرديد.
 

در همين سال پس از اخذ مدرك دكترای تخصصی بافت شناسی و جنين شناسی با مرتبه استادياری وارد دانشگاه علوم پزشكی اهواز شد و تا سال 1373 در اين دانشگاه بودو سپس به دانشگاه علوم پزشكی تهران رفت و فعاليت علمی خود را در آن دانشگاه ادامه داد.

دكتر نوری در پايان سال 1383 قصد استان زادگاه خود را كرد و در دانشگاه علوم و فنون دريايی خرمشهر مشغول به كار شد تا در مورخ 15/9/84 با حكم آقای دكتر زاهدی وزير علوم تحقيقات و فناوری سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز گرديد.

وي دارای 17 جلد كتاب، 36 مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و خارجی،
85 خلاصه مقاله در كنگره و همايشهای داخلی و خارجی، راهنمايی و مشاوره و داوری 100 پايان نامه در مقاطع دكترای تخصصی، دكترای عمومی و كارشناسی ارشد بوده و مجري بيش از 17 واحد تحقيقاتی را در كارنامه دانشگاهی خود می باشد. ايشان هم اكنون با درجه استادی بعنوان سرپرست دانشگاه و عضو هيئت علمی دانشكده علوم و عضو هيئت علمی بورد تخصصی رشته بافت شناسی در ورازت بهداشت، درمان آموزش پزشكی مشغول به خدمت می باشند. مشاراليه از اوايل پيروزي انقلاب علاوه بر شركت در جبهه های نبرد حق عليه باطل دارای خدمات شايسته ای در سنگرهای علم و تحقيق و نيز در سمت های اجرايی مختلف و تدريس در اكثر دانشگاه های كشور می باشند.
 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی شنبه 23 تیر 1397

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8